Собственикът на американския вестник "Ню Йорк таймс" Артър Грег Сулцбъргър е предупредил президента на САЩ Доналд Тръмп, че изказванията му срещу медиите са опасни и вредни, предаде Франс прес.
Сулцбъргър се е срещнал с американския президент преди десетина дни в Белия дом.
"Казах направо на президента, че според мен изказванията му са не само фактор, предизвикващ разделения, но и все по опасенфактор", съобщи днес Сълзбъргър в комюнике, с което потвърди, че за състоялата се среща, която е била по искане на Белия дом.
Тръмп написа туит за срещата между двамата по-рано днес.
"Помолих го да спре постоянните си нападки срещу журналистиката, които според мен са опасни и вредни за нашата страна", добави Сълзбъргър.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец