Персоналът на "Луфханда" отново излиза на двудневен протест във вторник и сряда.
Това ще засегне около 100 000 пътници на авиокомпания.
Стачката ще обхване всички излитащи от летище Франкфурт във вторник и всички полети от Мюнхен в сряда, от 4 часа сутринта до 23 часа вечерта местно време (5:00 до 00:00 часа българско време), заявиха от синдиката.
Ще бъде засегната нискотарифната "Ситилайн", която изпълнява полети на къси разстояния. Засега не е ясно дали партньорите на "Луфтханза" за споделени полети също ще бъдат засегнати.
Стачкуващите настояват за 15% увеличение на заплатите и еднократна инфлационна компенсация от 3000 евро за своите 18 000 членове в "Луфтханза" и хиляда членове в "Ситилайн".
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни