Медицинската марихуана ще бъде достъпна в аптеките в цяла Македония от края на май.
Това съобщи министърът на здравеопазването на страната Никола Тодоров, съобщава агенция Xinhua, цитирана от Фокус.
Измененията в Закона за контрол на наркотиците и психотропните вещества са позволили използването на продуктите от канабис за медицински цели за „хора, страдащи от сериозни заболявания, като например злокачествени заболявания, множествена склероза, ХИВ и епилепсия“, обяснява Тодоров. По думите му в страната ще бъдат поканени чужди експерти, които да обучат местните си колеги за безопасната и ефективна употреба на продуктите от канабис.
Следете новините ни в :


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18006
4
15.05 2016 в 17:45
18006
2
15.05 2016 в 12:26
18053
1
15.05 2016 в 10:41
Значи нека се напушат, за да се сетят, че са българи и да си дойдат дома. ;)
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие