Силна буря в САЩ отне живота на най-малко двама души във Вирджиния и остави без ток близо 2 милиона американци - жители на Атлантическото крайбрежие, съобщи Би Би Си.
Проливни дъждове, вятър – с пориви превишаващи 36 м/сек. и гръмотевици сложиха край на изключително горещия ден в края на юни. Дневните температури на въздуха са достигнали 42 градуса, предаде АФП.
Стихията връхлетя щатите Вирджиния, Западна Вирджиния, Мериленд, а също и столицата Вашингтон. Според телевизия Си Ен Ен скоростта на вятъра е достигала близо 120 км/ час.
Бурята предизвика сериозни транспортни проблеми във Вашингтон, спрени са влаковете в столичното метро. В Западна Вирджиния е обявено извънредно положение, заради това, че близо половин милион души нямат ток.
Очаква се до ден-два стихията да отмине напълно.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец