Топ пропагандистката на путинския режим Олга Скабеева коментира снощната акция на групата фенове на футболен клуб Левски, които счупиха плочата на МОЧА - Монумент на окупационната червена армия в София и издигнаха транспарант "Демонтаж".
Според водещата на руското зомби ток-шоу "60 минути" България продължавала да се превръща във втора Украйна.
"В София отново оскверниха паметника на Съветската армия. Вандалите си пробраха път до него през нощта и разбиха паметния надпис. България продължава да се превръща в Украйна 2.0", написа Скабеева в Телеграм.
Поругаването на МОЧА бе отбелязано и от другия рупор на Кремъл Владимир Соловьов, както и от държавния информационен официоз ТАСС. Те споделиха позиция на руското посолство в София, в която страната ни "настоятелно се призовава да спазва двустранните договорености за защита на обектите, които са част от нашата обща история".
"Възмутени сме от поредния акт на вандализъм по отношение на Паметника на съветската армия в София и посегателството над неговите защитници", заявяват от мисията, водена от Елеонора Митрофанова.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18283
39
24.08 2023 в 14:12
Малко жълтее но е забавно когато не е постоянно търсен ефект.
2500
38
21.08 2023 в 22:57
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
3000
37
20.08 2023 в 10:24
Абсолютно никой не забранява на балтийските руснаци да си говорят езика, дори в област Нарва( Естония) руския е официален език, там почти никой не знае естонски, но огромната разлика с нас е, че те не са с робско мислене и руснаците там не искат "освобождение". Спри веднага руските медии, че не влизат добре на никой!
5
36
19.08 2023 в 21:47
5
35
19.08 2023 в 21:41
3839
34
19.08 2023 в 16:55
17049
33
19.08 2023 в 15:46
3123
32
19.08 2023 в 14:00
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
2805
30
19.08 2023 в 13:37
Жалки нещастници, цял свят им видя военната и икономическата немощ, ако тръгнат да се закачат с НАТО-вски държави, само Полша ще ги изрине за няколко седмици до Камчатка.
Единственото им спасение е ядреното оръжие, само че най-вероятно и то е на същия хал, като прехвалената им аналоговнетна армия и техника.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други