Северна Корея отправи нова заплаха за нападение, този път към американските военни бази в Япония на остров Гуам.
Причината е използването на ядрено въоръжени бомбардировачи в съвместни военни учения на САЩ и Южна Корея. Пхенян определи тези действия като "нагла провокация", съобщава АФП.
От Пентагона официално потвърдиха за ядреното учение.
Говорителят на севернокорейската армия заяви, че не може толерира проведените учения за ядрени удари. КНДР предупреди, че вонноморските бази на САЩ са в обхвата на военните ракети.
Вчера беше обявена и въздушна тревога в Северна Корея. Причината са военни учения, чието провеждане Пхенян не е обявил официално до този момент, съобщава Ройтерс.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец