
Интервенция на САЩ в Иран става все по-вероятна. САЩ могат да ударят Иран в следващите 24 часа. Това твърдят неназовани високопоставени европейски служители пред агенция Ройтерс.
Израелски източник също заяви пред Ройтерс, че изглежда Тръмп е взел решение да се намеси, макар че обхватът и моментът на интервенцията все още не са ясни.
Съединените щати изтеглят част от персонала от базите си в Близкия изток като предпазна мярка предвид засиленото напрежение в региона.
Иран предупреди съседите си, че ще удари американски военни бази на тяхна територия, ако Вашингтон го нападне.
САЩ разполагат със сили в целия регион, което включва изнесен щаб на Централното командване в Ал Удейд, Катар, щаба на американския Пети флот в Бахрейн, както и бази в Кувейт, Обединените арабски емирства, Ирак, Саудитска Арабия, Йордания и Турция, уточнява Ройтерс.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3100
2
14.01 2026 в 23:42
Тръмп: САЩ са уведомени, че убийствата на протестиращи в Иран са спрели, екзекуциите няма да се извършват
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че Вашингтон е бил информиран, че убийствата на протестиращи в Иран са престанали и че Ислямската република няма да продължи с екзекуциите, както се опасява.
„Уведомени сме доста категорично - но ще разберем какво означава всичко това... Казаха ни, че убийствата в Иран спират и са спрели“, каза Тръмп пред репортери в Овалния кабинет, без да уточни кой е предал това съобщение на Техеран.
Иранският външен министър е бил във връзка с главния помощник на Тръмп Стив Уиткоф през уикенда.
„Няма план за екзекуции... Казаха ми го от достоверни източници“, казва Тръмп. „Сигурен съм, че ако това се случи, всички ще бъдем много разстроени.“ - The Times of Israel
19658
1
14.01 2026 в 20:37
Германските власти откриха трети дрон на летището в Лайпциг
Германските власти откриха трети дрон на летището в Лайпциг
Хората станаха като зли кучета: Как се живее в Русия
4,7 по Рихтер разлюля Вранча
В Украйна е убит британец, воюващ на страната на Русия
Витоша ски: Няма правна възможност Княжевският лифт да бъде подменен