Руски военни използвали сметището в Херсон, за да горят убитите си другари

OFFNews 21 November 2022 в 21:19 4711 3
сметище

Снимка Архив

Сметище.

Руските военни са използвали сметището в Херсон, за да изгарят трупове, вероятно на свои загинали другари, съобщава The Guardian, като се позовава на местни жители.

Те твърдят, че са виждали как камиони, пълни с черни чували, пристигат на сметището и след това са горени. Във въздуха се е носела остра миризма на опърлена коса.

Входът на депото е бил блокиран, а на местните жители не е позволено да се доближават до района.

Вестникът отбелязва, че това е било потвърдено от десетки местни жители.

Украинските власти не са коментирали публикацията. Неназован местен служител заявил, че украинската страна "не се интересува от погребения на врага".

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    3010

    3

    Merc

    22.11 2022 в 20:16

    Своих не бросаем....

    Нали така каза бункерния плешив плъх с ботокса и лакираните нокти ?

    мухахахахах!

    2760

    2

    редовно четящ

    22.11 2022 в 11:17

    Отвратителни г@дини! Нищо човешко не им е останало!

    2985

    1

    Джендо Джедев

    21.11 2022 в 21:35

    "Своих не бросаем!". В началото на оСерацията поне имаха мобилни крематориуми. Ама сигурно и тях са ги разграбили. :D