Германските власти извършват операция по отдалечаване на руски товарен кораб, който загуби мощност във водите на Балтийско море. На борда му има 100 хиляди тона нефт и според Берлин това представлява риск за сигурността.
Плавателният съд е аварирал на около 14 километра от брега. Специализиран транспорт извежда близо 300-метровия танкер от германските териториални води, тъй като съществува опасност от петролен разлив, съобщи БНТ.
"Панамски флаг - руски петрол" - с този казус се занимават германските власти от петък. Заседналият кораб е част от руския „сенчест флот“, който цели да заобиколи санкциите върху износа на петролни продукти, съобщава германското външно министерство.
Европейският съюз вече е санкционирал 70 товарни кораба като този, които нарушават забраните.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4000
6
12.01 2025 в 12:12
7450
5
12.01 2025 в 09:40
2878
4
12.01 2025 в 02:40
3090
3
11.01 2025 в 22:01
2985
2
11.01 2025 в 21:13
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му