Руски Су-25 се разби в Азовско море. Пилотът катапултира, но почина по-късно

OFFNews 17 July 2023 в 16:40 8374 20
самолет

Снимка Архив

Су-25

Руски изтребител-бомбардировач Су-25 се разби в Азовско море близо до град Ейск, но пилотът е успял да катапултира, съобщиха местните власти в социалните мрежи, цитирани от Ройтерс.

Бяха пуснати и клипове, чиято автентичност не бе потвърдена, на които се вижда парашут, спускащ се над морето близо до плаж. Първите информации сочеха, че загинали няма.

Ейск се намира на другия бряг на Азовско море от контролираната от Русия част на украинската Донецка област. Градът е курортен.

Представители на руския Краснодарски край съобщиха, че пилотът е бил спасен от водата.

"По данни на ЕДДС (Единна дежурна диспечерска служба) в района на Ейск, около 15:00 ч. е получена информация, че самолет Су-25 се е разбил в близост до брега. В резултат на инцидента няма жертви и щети", се казва в съобщението.

Според "База" причините за катастрофата на самолета все още са неизвестни, но пилотът не е контактен и го реанимират. Той е с два счупени крака и е погълнал значително количество морска вода. Малко по-късно "База" обяви, че медиците не са успели да се преборят за живота на пилота и той е починал. Mash пък обяснява, че се е оплел във въжетата на парашута и това е причината да се нагълта с вода.

По предварителни данни причина за катастрофата на изтребителя е отказ на двигателя, съобщава пресслужбата на Южния военен окръг.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    24373

    19

    dolivo

    18.07 2023 в 07:44

    тъпите катапулти на Руските самолети ти чупят краката и осакатяват гръбнака, след което някакви въжета те оплитали и гълташ вода

    даааа

    добър дизайн

    2985

    18

    Джендо Джедев

    17.07 2023 в 23:11

    Критик,

    Наистина географията е решаваща. Действието се развива в Русия. Там е така.

    -8100

    17

    Просто поюмя, че това е втора или трета авиокатастрофа в Ейск за година. Явно е прифронтов тренировъчен център. Нормално, предвид географията

    -8100

    16

    Не де да ,знам
    Ползвах гугъл мапса и актуалната фромтова карта. Щото от юен до Змийския остров са 324 км по права.

    1170

    15

    ob1

    17.07 2023 в 22:08

    критик, що така реши? От Ейск до Запорожие са 250км, тая Фърчилка има близо 400км обсег (това натоварен до ушите на пилота). Обучават се май в реални условия, щото няма кой да лети...

    -8100

    14

    Ся, един път съм бил на общовойсково на Ново Село, като ракртчик бях пето колело и зрител. Инак пълна програма на Варшавския-мотострелковаци с танкосе, след артподготовка 152 оръдия, 122 сау, после 120 мх , су 25, хеликоптери-ми24. ...голямо пуцане. Но не ме впечатлиха су 25. Половината улево от целите. Виж хеликоптерите(тогава ги имахме) са гадна работа. Мани нурс. Там без друго мишенното поле става на сгурия, но после работиха по три стари чавдара, сложени за мишени и на су25 с оръдията. Докато самолетите минаха и ни казаха че са уцелили при хеликоптерите просто виждаш как тавана се отваря като консервена кутия...

    Все пак ,а контрабатарейна борба сигур су са незаменими, но ако съм кашик предпочитам крокодила

    2985

    13

    Джендо Джедев

    17.07 2023 в 21:26

    Критик,

    Има ги много, ама не смеят да се покажат в Украйна. :D

    2985

    12

    Джендо Джедев

    17.07 2023 в 21:25

    Следващия път да внумава! ;)

    -8100

    11

    Извод-активно летят, обучават се, стават сакатлъци-загиват, но ги имат много. Не всичко е на фронта и не чакат подаяния.