Русия ще преустанови работата на постоянната си мисия в НАТО от началото на ноември след решението на Северноатлантическия алианс да отнеме акредитацията на осем служители от руската постоянна мисия за "злонамерена дейност" от страна на Москва.
Съобщението направи руският външен министър Сергей Лавров, предаде АФП.
"В резултат на целенасочени стъпки от страна на НАТО нямаме подходящи условия за елементарна дипломатическа дейност и в отговор на действията на НАТО спираме работата на постоянната си мисия в НАТО, включително работата на главния военен представител, вероятно от 1 ноември или може би това ще отнеме още няколко дни “, посочи Лавров.
Той допълни, че дейността на информационното бюро на НАТО в Москва се прекратява.
От думите на Сергей Лавров стана ясно, че Международният секретариат на НАТО вече е уведомен.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4900
1
18.10 2021 в 19:32
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Никола Цолов се запътва към Формула 1, пишат испански медии