Русия използва мигрантската криза в Сеута, за да захранва пропагандата си срещу Европа

OFFNews 01 август 2026 в 09:55 10767 7
руска пропагандна кампания

Снимка Скрийншот

Една от пропагандните публикации

Установихме интензивна руска пропагандна кампания в цяла Европа, в която се използват снимки от Сеута, за да се провокира дестабилизация, съобщи изпълняващият длъжността външен министър на Украйна Андрий Сибиха.

Има над 1 500 публикации в медии, идентифицирани от анализатори като проруска мрежа, начело с „Правда“ и RT. Испанското издание на „Правда“ е публикувало почти 300 от тях. Всяко езиково издание на RT е разпространило над 25 новинарски материала по темата, заяви Сибиха.

От години Москва използва миграцията и други чувствителни теми, за да подклажда страха и да дестабилизира европейските държави. Става дума не за самата ситуация, а за начина, по който Русия се опитва да експлоатира всяка тема, която може да послужи за нейната политическа програма. Единственият начин да се защити обществото от тази намеса е да се прекъсне достъпът до нея, заяви още Андрий Сибиха.

Статистика за руската пропаганда за ситуацията в Сеута: брой на публикациите и брой прочитания към 31 юли 2026 г. (Снимка: Андрий Сибиха - профил в X)

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    5048

    8

    Бекон

    02.08 2026 в 15:01

    И то при положение, че испанците овладяха ситуацията и нито един (!!!) мароканец не стъпи в Европа. А някое от тия издания споменавало ли е къде в Европа се намира най-голямата джамия?! За тълпите ислямисти блокиращи всеки петък улиците пред джамиите а през рамадана цял квартал в Москва? А за танцуващите лезгинка кавказци в метрото на Москва и Петербург?! А за това кога за последно е виждан руснак в Хайшънвай, (Владивосток), Шуанчънцзы, (Уссурийск), Боли — (Хабаровск),
    или Хайланьпао — Благовещенск
    Град на Амур?!

    2252

    7

    Деспин Митрев

    01.08 2026 в 20:52

    забележете правда къде е хванала най-много дикиш - франкаис. Не мога да повярвам, че люлката на съвременната демокрация, се е нафрашкала с мързеливи комунета!

    1320

    6

    nms

    01.08 2026 в 14:12

    Разбира се че ще се възползват, "когато врагът прави грешки, не трябва да му се пречи, невежливо е".
    Разбра се че, с лекота се събират 50к хлебарки предимно снажни 20г ислямистчета, които с лекота биха превзели която и да е провинция, сценария го видяхме изпълнен на 7 октомври с брутални кланета както си го могат само радетелите на най-мирната религия, извършени от палестинските хлебарки, за които същите бели либерали плачат.
    Мароко показа с каква лекота може да стисни за топките южна европа, и същата да си приготвя кеша да плаща.
    Сега дали имат пръст евреи е спорно, но на Санчеш устата нещо много дрънка , та като нищо може да има ударено едно рамо.

    7914

    5

    Deciver

    01.08 2026 в 13:35

    Важно е да се изтрият всякакви снимки и видеа от Сеута, защото станахме за смях и не само Русия ,но и Тръмп ги публикуват и е трудно да се обясни ЕС какво точно прави за да спира това. Мигранти от Афтира, Афганистан, и Азия може да продължат да си идват ,но всичко трябва да става тихо и скрито.

    -1338

    4

    Октим

    01.08 2026 в 12:15

    Сефте! Новина ще е, ако блатните уроди кажат нещо човешко и нормално ... Но след като такива неща не познават ще има само да плюят, защото знаят, че поне техните и русоробските говеда в България ще им повярват.

    3100

    3

    helper68

    01.08 2026 в 11:56

    Ами французите изгониха една такава - Париж — Френските власти предприеха действия за експулсиране от страната на Ксения Федорова, руска медийна звезда, която предизвика противоречия заради прокремълските си позиции.Федорова, бившият ръководител на подкрепяния от Кремъл информационен канал RT France, е получила заповед за експулсиране от Парижката префектура на полицията. Politico

    Испанското издание на „Правда“ е публикувало почти 300 от тях. - испанците и те фурнаджийски лопати кат нас.. :(

    2878

    2

    Johnny B Goode

    01.08 2026 в 11:33

    Вовата, за изтрити Митрофаница не дава копейки, пробвай пак.