Москва е готова да посредничи в конфликта между Израел и Иран. Остава в сила и предишното предложение Русия да складира ирански уран на своя територия, преработвайки го в ядрено гориво за граждански цели, заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, цитиран от Ройтерс.
„Предложението остава актуално. Но разбира се, с началото на бойните действия ситуацията се усложни значително“, заяви Песков.
Песков заяви, че Русия е готова да посредничи при необходимост, но подчерта, че е важно да се работи по отстраняване на основните причини, довели до конфликта, вместо да се разчита на военни действия, които според него допълнително изострят ситуацията.
По-рано днес президентът Владимир Путин е провел телефонен разговор и с турския си колега Реджеп Тайип Ердоган. Двамата лидери са изявили готовност да подкрепят възобновяването на преговорите по ядрената програма на Иран.
Междувременно президентът на САЩ Доналд Тръмп изрази оптимизъм, че е възможно скоро да бъде постигнато трайно споразумение, като посочи, че руският му колега Владимир Путин може да изиграе ключова роля за това.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
1600
3
16.06 2025 в 18:12
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
2252
2
16.06 2025 в 17:18
5169
1
16.06 2025 в 15:37
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера