Един от най-богатите сръбски бизнесмени и бивш министър в няколко правителства Милан Беко е бил ранен при засада пред дома му в Белгард и е в болница, вече в стабилизирано състояние, съобщи белградският вестник "Блиц".
Опитът за убийство на Милан Беко е станал в петък около 17.50 часа. Той е бил прострелян два пъти – в стомаха и гърдите, когато се е качвал в автомобила си. Шофьорът му го е спасил, като е запазил хладнокръвие и е подкарал мерцедеса S-класа на заден ход. Нападателят е стрелял още 4 пъти, но куршумите са попаднали в колата.
Улицата, на която се намира къщата на Милан Беко в Белград, е била слабо осветена. В момента на стрелбата бизнесменът е говорил с адвоката Ненад Попович, който е отказал коментар за инцидент пред "Блиц".
Животоспасяващата операция на простреляния е продължила около час, а шеф на екипа е бил министърът на здравеопазването Златибор Лончар. Състоянието на 53-годишния мъж е стабилизирано.
Полицията е започнала разследване на покушението. Иззети са записите от видеокамерите на всички къщи в околността. Проверки се извършват из цяла Сърбия, като е засилен и контролът по границата, пише сръбският вестник "Блиц".
Милан Беко не членува в политическа партия, но е бил министър в няколко правителства на различни партии и е участвал в някои от най-големите приватизационни сделки. В последно време е споменаван като кандидат за директор на компанията "Сръбски железници".

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
България поиска Турция да обясни как KAIROS се озова в български води
Гроздето е кисело: Според Мицкоски ЕС не е готов за Македония
В 24 града ще се проведат контрапротестите, организирани от Пеевски
Зеленски: Ако Русия отново започне война, какво ще направят нашите партньори?