Руският президент Владимир Путин обвини Запада, че се е опитал да го провокира да използва ядрено оръжие в Украйна, в коментар за документален филм на руската държавна телевизия, посветен на 25-годишното му управление, предаде ДПА.
"Те искаха да ни провокират, искаха да ни накарат да направим грешки. Въпреки това нямаше нужда да се използват ядрени оръжия. И се надявам, че това няма да се наложи и в бъдеще", каза той във филма "Русия. Кремъл. Путин. 25 години".
Русия разполага с достатъчно сили и средства, за да постигне всичко, което е необходимо на Москва във войната, започнала през 2022 г., каза Путин.
В хода на войната руският президент и членове на неговия екип неведнъж са заплашвали да използват ядрени оръжия срещу Украйна и нейните съюзници, припомня ДПА.
Според информациите правителството на САЩ е останало с впечатлението, че Москва може да се готви да хвърли ядрена бомба през есента на 2022 г. По това време Вашингтон отправи строго предупреждение към Русия по дипломатически канали.
Тестовият пуск на нова руска ракета със среден обсег на действие срещу украинския град Днепър през ноември 2024 г. също се смята за ядрена заплаха, посочва агенцията.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7450
20
06.05 2025 в 10:24
4005
19
06.05 2025 в 09:59
Или дронове с жълта и синя боя, които на зазоряване да изрисуват украинското знаме на Червения площад. Ще е купон.
7450
18
06.05 2025 в 07:20
Такова шубе ще ги хване орките, че ще се разбягат. И сваляйки някои от дроновете, сами ще си предизвикат щети и жертви.
Или пък да праснат парада с ракета Нептун. Нали събиране на военни е "легитимна цел".
-2600
17
05.05 2025 в 21:47
2985
16
05.05 2025 в 20:54
-2600
15
05.05 2025 в 20:45
"Украйна започва второ нахлуване в Курск."
-60
14
05.05 2025 в 20:21
4000
13
05.05 2025 в 19:59
4000
12
05.05 2025 в 19:57
Споко. Само плаши. Много добре знае, че и Бункера няма да го спаси, ако натисне копчето за някъде си. В бункера може да изкара година, може би 2. След това и много преди това, храната, чистата от Радиация, откъде трябва да дойде?.....
24373
11
05.05 2025 в 19:41
Дано не се стига до ядрени експлозии, че дори и 1 мръсна бомба като Чернобил ни разказа играта...
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му