Сръбският премиер Милош Вучевич подаде оставка, съобщи БТА.
В сградата на правителството той обясни, че се оттегля от поста си, след като тази нощ двама студенти бяха нападнати на улицата в Нови Сад от неизвестни лица.
Милош Вучевич е председател на управляващата Сръбска прогресивна партия, след като през 2020 г. президентът Александър Вучич се отказа отново да се кандидатира за този пост.
"Аз мисля, че политиката, която следвам, политиката на партията, която ръководя, трябва да покаже най-висока степен на отговорност в нашето общество. И затова след това, което се случи тази нощ в Нови Сад, реших да подам оставка като министър-председател", каза Вучевич.
Той допълни, че е разговарял с президента Вучич за своето оттегляне.
Днес по-късно кметът на Нови Сад Милан Джурич също ще подаде оставка, пишат сръбските медии.

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24373
3
28.01 2025 в 20:55
7450
2
28.01 2025 в 13:35
Следващият ще е сигурно Вучевучиц.
-1243
1
28.01 2025 в 13:18
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Новая газета: Патриарх Даниил е агент на Москва, Радев - лобист на Лукойл
Ивелин Михайлов с план Б за Исторически парк: Сменя посоката от култура към пари
Започва проверка замърсена ли е водата на Шофьорския плаж във Варна
Започва избор на новата антикорупционна комисия
Ивелин Михайлов обяви края на Исторически парк
Копринков излезе от сенките и вече официално е в ръководството на ПБ