Атентаторът от Ница е терорист, той е свързан с радикалния ислям, заяви в петък вечерта пред телевизия France 2 френският премиер Манюел Валс.
Несъмнено е терорист, свързан с радикалния ислям по един или друг начин. Да, това е терористичен акт и ние ще видим каква връзка има с терористични организации, каза още Валс.
Почти по същото време, докато Валс даваше интервюто за France 2, френският министър на вътрешните работи Бернар Казньов заяви пред журналисти, че към момента не може да потвърди връзки на атентатора с ислямистки организации.
Атентаторът не е бил познат на разузнавателните служби за дейности, свързани с радикалния ислям, категоричен е Казньов.
Френската телевизия M6 съобщи, че вчера крайбрежният булевард е бил затворен за движение, но камионът, управляван от нападателя Мохамед Булел, е бил пропуснат да мине, защото той е излъгал, че карал сладолед.
Според BFMTV 31-годишният Булел, който е роден в предградие на тунизийския курортен град Сус, нямал двойно гражданство, както беше съобщено по-рано днес. Той имал само тунизийско гражданство и разрешително за пребиваване във Франция.
Адресната му регистрация е в Ница и е познайник на полицията за домашно насилие, заплахи, кражба, употреба на оръжие, но не и за тероризъм.
Булел е в процес на развод със съпругата си, от която има три деца. Съпругата му вече е задържана под стража. Разследващите се опитват да разберат от нея дали нападателят е имал съучастник.
Съседи на Булел твърдят, че той им изглеждал повече заинтересован от хубавите жени, отколкото от религията.
Те го описват и като депресиран и нестабилен човек, но смятат, че това се дължало на краха с брака му и на финансови проблеми.
Един от съседите разказва, че не му харесвал настойчивия начин, по който Булел гледал дъщерите му.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2
16.07 2016 в 00:30
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
1
15.07 2016 в 23:03
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Москва удари Киевска област с Орешник, най-малко 4 жертви на руските атаки
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Москва удари Киевска област с Орешник, най-малко 4 жертви на руските атаки
Само един депутат от Габрово отиде да помага след наводненията