Хипопотам е бил пребит до смърт в зоопарк в Салвадор.
Нападението е станало миналия вторник вечерта, но служителите на зоопарка не разбрали за случилото се до четвъртък, защото хипопотамът Густавито не излизал от водата.
От зоопарка обявиха, че животното е било покрито с рани и натъртвания, причинени от удари с камъни и метални пръти. Хипопотамът имал и прободни рани от нож.
Животното починало от раните си в неделя.
Хипопотамът е роден в Гватемала, но живее в зоопарка в Салвадор от 13 години и е едно от най-популярните животни в него.
Жителите на Салвадор са потресени от случилото се и много хора донесоха цветя в зоопарка, за да почетат Густавито.
Зоопаркът е затворен до второ нареждане.
Министърът на правосъдието обяви, че по случая е започнало разследване.
Салвадор е една от държавите с най-голям брой убийства. Според властите през миналата година са регистрирани 5278 убийства, което означава, че средно 14 души са убивани всеки ден, като повечето убийства са дело на улични банди.
Следете новините ни в :



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Който взел - взел! Но вече строго ще контролираме, обеща Шишков
Който взел - взел! Но вече строго ще контролираме, обеща Шишков
Външният министър: България не просто ще участва в ЕС и НАТО, а ще допринася за стабилността и единството им
Радев предлага на НС да разреши разполагането на 8 US самолета в 'Безмер'
US самолетите: ПП пита Радев къде са американските визи, ДБ настоява за КСНС
Който взел - взел! Но вече строго ще контролираме, обеща Шишков