Най-малко 21 души загинаха при голям пожар в Ивицата Газа. Сред жертвите са и седем деца, има и ранени, съобщи Ройтерс.
Свидетели твърдят, че цялата жилищна сграда в бежанския лагер "Джабалия" в северната част на Ивицата Газа е изгоряла. "Джабалия" е един от осемте бежански лагера в региона. В Ивицата Газа живеят 2,3 милиона души, което я прави един от най-гъстонаселените райони в света, уточнява Ройтерс.
Причината за инцидента за момента не е известна, но според местната гражданска защита в зданието е било складирано голямо количество гориво, допълва БТА.
Палестинският лидер Махмуд Абас определи станалото като национална трагедия и обяви днешния ден за ден на траур.
Израелският министър на отбраната Бени Ганц обеща властите да съдействат за евакуацията на ранените до израелски болници.
Следете новините ни в :























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Всеки уикенд през август бул. Цар Освободител в София ще бъде пешеходен
Всеки уикенд през август бул. Цар Освободител в София ще бъде пешеходен
Вместо да намалява администрацията: МС добави четвърти зам.-министър в транспортното министерство
Правителството маха Цветелина Бориславова като почетен консул на Исландия