
Прокуратурата в Южна Корея повдигна обвинения в корупция срещу бившия президент Пак Гън-хе, които могат да я изпратят в затвора до края на живота й, съобщи "Асошиейтед прес", цитирана от БТА.
Пак беше отстранена от поста си след масови мирни протести.
Парламентът започна срещу нея процедура по импийчмънт миналата година, официално я свали от власт през март, след което бе арестувана по обвинения в съглашателство със своя довереничка за изнудване на търговски предприятия, вземане на подкупи и други закононарушения.
"Повдигнахме официално обвинения на Пак, включително за злоупотреба с власт, оказване на принуда, корупция и разкриване на държавни тайни", каза днес прокуратурата, цитирана от "Франс прес".
Тя ще остане под стража и ще бъде отведена от ареста до съд в Сеул, където до няколко седмици ще започне делото срещу нея. То може да продължи около шест месеца. Не се знае дали началото му ще бъде дадено преди предсрочните избори на 9 май за излъчване на неин приемник.
Обвинението в корупция може да донесе на Пак присъда от 10 години до доживотен затвор.
























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Патриарх Даниил забрани на отец Никанор да служи, срещу него започва църковно дело
Скандал в Холивуд: Четири жени обвиниха Джаред Лето в сексуално насилие
Йотова няма да наложи вето на Бюджет 2026
Руска журналистка отива в колония за държавна измяна
Руска журналистка отива в колония за държавна измяна
Патриарх Даниил забрани на отец Никанор да служи, срещу него започва църковно дело
Йотова няма да наложи вето на Бюджет 2026