

Ръководителят на синдикалната организация на германската полиция БДК Андре Шулц призова употребата на канабис да бъде декриминализирана, предаде Асошиейтед прес.
През март миналата година германските власти разрешиха частично употребата на марихуана за медицински цели, но изрично подчертаха, че това не означава легализирането й за други цели.
Шефът на БДК (Федералния синдикат на служителите от сектор "Криминална полиция") заяви за днешното издание на ежедневника "Билд", че организацията е за пълна декриминализация на потреблението на канабис. Шулц каза, че сегашната система слага клеймо върху хората и ги тласка към престъпните кръгове. "Погледнато в исторически план, забраната на канабиса винаги е била налагана избирателно. Тя нито е разумна, нито е целесъобразна", заяви той.
Шулц обаче каза, че марихуаната трябва да остане забранена за шофьорите.
Източник: БТА
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
21934
1
05.02 2018 в 15:54
Дронопадът по Черноморието продължава. Днес откриха още 3
Свързана с първия вицепремиер на Русия верига бензиностанции е пред фалит
Прокуратурата иска постоянен арест за още 3-ма за убийството на Младежкия хълм в Пловдив
Велосипедисти излизат на протестно шествие тази вечер
Грешка при попълването на документи е спасила българка от смърт при наводнението в Непал