Алексей Навални ще бъде погребан в петък - 1 март, в гробище в центъра на Москва, съобщи говорителката му Кира Ярмиш в социалната мрежа Х.
След опелото в църква в столицата той ще бъде погребан в Борисовското гробище, едно от най-старите в града - то е още от 16 век.
Директорът на обявения за екстремистки от Русия Фонд за борба с корупцията Иван Жданов съобщи, че на 29 февруари, когато било планирано погребението, не се намерил нито един гробар да изкопае гроб в Москва.
Според него причината е, че тогава Владимир Путин ще направи годишното си обръщение към двете камари на парламента и ръководството на страната и никой не иска вниманието да се отвлича от това събитие.
Вчера Ярмиш посочи, че и погребалните агенции - частни и държавни, не искат да се замесват с Навални.
Алексей Навални почина на 16 февруари в изправителна колония. Тялото бе предадено на майка му девет дни по-късно.






















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Излезе благотворителният календар на варненските пожарникари (галерия)
МФ публикува новия Бюджет'26 - осигуровките скачат от '27, повишават се МРЗ, майчинство, осигурителен доход
МФ публикува новия Бюджет'26 - осигуровките скачат от '27, повишават се МРЗ, майчинство, осигурителен доход
Съдът на ЕС не е издавал решение срещу влизането ни в еврозоната