Народният артист на СССР Йосиф Кобзон почина на 80-годишна възраст, съобщи РИА Новости.
Той бе настанен в болница на 20 юли в тежко състояние. За проблемите със здравето на певеца стана известно през 2005 г., когато откриват онкологичното му заболяване. Кобзон претърпя няколко операции и курсове по химиотерапия.
Кобзон е роден на 11 септември 1937 г. в Украйна в град Часов Яр в района на Донецк и започва да пее от ранна детска възраст. На деветгодишна възраст пее в Кремъл пред генералния секретар на Централния комитет на КПСС, Йосиф Сталин.
В Съветския съюз нямаше нито един човек, който да не познава лиричния му баритон. А ако е имало, след появата на екрана на култовия филм "Седемнадесет мига на пролетта" наистина не остана такъв, коментира агенцията. Кобзон е наричан "Гласът на СССР".
Кобзон става народен артист на СССР през 1987 г. През 1990 г. е депутат от Върховния съвет на Съветския съюз, а 7 г. по-късно за пръв път влезе в Думата. От 2011 г. бе и първи заместник-председател на комисията по култура в Думата.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
29321
1
30.08 2018 в 18:21
https://ok.ru/video/899626633929
Много хубаво пееше.
Състоянието на Ратко Младич се влошава, почти е загубил говора си
Член на екипажа на задържан във Великобритания танкер от руския сенчест флот е арестуван за нарушаване на санкциите
Княгиня Калина се самопоканила на шествието на семейството
Преводи на килограм
Състоянието на Ратко Младич се влошава, почти е загубил говора си