Международният кинофестивал в Кан беше открит вчера. Той се провежда за 66-и път.
Председател на журито на тазгодишния фестивал е американският режисьор Стивън Спилбърг. Водеща на събитието пък беше френската актриса Одри Тоту.
Кинофестивалът започна с прожекция на филма по романа на американския писател Франсис Скот Фицджерлд „Великият Гетсби“. Режисьор на филма е австралиецът Баз Лурман, а главната роля изпълнява Леонардо ди Каприо.
В конкурсната програма участват 20 филма, сред които такива, режисирани от братята Коен, Стивън Спилбърг, Франсоа Озон и Роман Полански. Всички те ще се борят за наградата "Златна палма".
Фестивалът в Кан ще бъде закрит на 26 май с трилъра „Зулу“ на френския режисьор Жером Сал. Във филма участват Орландо Блум и Форест Уитакър.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17.05 2013 в 09:33
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци