Иран се зарече да отговори сурово на израелската атака и контраатаката вече е в ход.
Над сто ирански дрона са изстреляни към Израел в последните няколко часа, израелската армия работи да си свали, съобщава в. "Таймс ъв Израел".
Много държави предупредиха гражданите си в Израел да потърсят укрития срещу ракетни атаки.
Очаква дроновете на Иран да достигнат израелска територия до час-два, ако не бъдат прехванати междувременно, информират израелски издания около 9:15 ч. сутринта местно време (също 9:15 ч. български време).
Времето за достигане на дроновете от Иран до Израел е средно седем часа.
Около 13 часа Израел съобщава, че все още сваля дронове в Близкия изток и "контролира ситуацията", но не всички дронове са свалени успешно. Армията публикува снимки на изтребители, излитащи да прехванат дроновете. Оскъдни данни съобщават за такива над Йордания и Ирак. Йорданските власти съобщиха, че са свалили дронове заради оценка, че те могат да се взривят на тяхна територия, вкл. в райони с цивилни.
Малко преди това бе вдигната тревогата за укриване в убежища на територията на Израел.
При изненадващата атака от тази нощ са били убити висши ирански военни командири, сред които главнокомандващият Мохамед Багери, началникът на Ислямският революционен гвардейски корпус Хосейн Салами, ръководителят на централния щаб на научно-техническия военен център "Хатам ал-Анбия" Голам Али Рашид. Израел допуска, че има и още загинали ирански висши военни, съобщава "Таймс ъв Израел".
Има и цивилни жертви.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3090
7
13.06 2025 в 22:19
от Newsweek
5169
6
13.06 2025 в 11:30
1983
5
13.06 2025 в 10:54
1015
4
13.06 2025 в 10:43
2252
3
13.06 2025 в 10:34
17049
2
13.06 2025 в 10:33
За съжаление ватенките вече сами си ги правят, та няма да се повлияят (не помня да сме учили думи с двойно я, ама…) от тая заигравка на аятоласите…
3168
1
13.06 2025 в 09:30
Каква далавера само, Израел утилизира ирански дронове (няма да им е проблем), а на орките им намалява снабдяването за атаки по Украйна.
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо