

Осем полицаи бяха леко ранени снощи на концерт, организиран от крайната десница в Източна Германия, при сблъсъци с участници в проявата.
Това съобщиха силите на реда в страната, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
В Аполда - провинция Тюрингия, се събраха близо 800 души, обединени от лозунга "Рок срещу твърде многото чужденци". След инцидентите обаче организаторите обаче спряха концерта по настояване на полицията.
Ред участници в събитието се опитваха да пробият полицейския кордон, нападаха служители на реда и хвърляха по полицаите бутилки и различни предмети. Те отвръщаха с палки и лютив спрей, се казва в разпространено днес полицейско комюнике.
Междувременно 500 левичари протестираха срещу тази демонстрация с шествие в същата община, което мина в спокойна атмосфера, добавя полицията.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Котаракът Мишу, изчезнал на летището в Брюксел, бе върнат невредим на стопаните си след 17 дни
Проданов обиди Теменужка Петкова: Това, че сте си глътнали корема за моментна снимка, не Ви прави модел!
Нетаняху отхвърли споразумението на Съвета за мир, Израел няма да се изтегли от Газа
Правителството дава още 6 млн. евро на НС за изгубено дело