Онлайн камера в кола за споделено пътуване и случаен куриер: Как СБУ взриви руския генерал (видео)

OFFNews 17 December 2024 в 14:15 5874 3
мястото на атентата
Мястото на атентата.

Станаха ясни детайли около ликвидацията на началника на Войските за радиационна, химическа и биологическа защита на руските въоръжени сили генерал-лейтенант Игор Кирилов.

Оказва се, че агентите на СБУ, които са осъществили атентата, изобщо не са се намирали в близост до мястото на покушението, а са извършили всичко чрез интернет, съобщава руската медия MASH.

Те са наели кола за споделено пътуване, която са паркирали в близост до дома на висшия руски военен още преди няколко дни. В нея е била монтирана камера излъчваща в онлайн режим. Обективът е бил увит в кърпа, за да не се набива на очи оборудването. Устройството е било насочено към входа на сградата

Самото взривно вещество е било монтирано в електрически скутер, който е бил паркиран пред входа на жилищната сграда от случаен мъж, който все още не е открит. Това е станало 3-4 часа преди самия атентат. Най-вероятно човекът, доставил бомбената тротинетка, е изпълнявал поръчка без да знае какво точно и на кого доставя.

Виж още за:
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    3320

    3

    avitohol

    17.12 2024 в 18:40

    Как така руснаците имат запис от камера в кола ??? Кой глупак ще сложи камера със памет и ще записва вместо само да предава сигнала. Пак нещо недонатъкмено има в тази случка.

    2010

    2

    prikobzon

    17.12 2024 в 17:53

    Ред е на путьото!

    5055

    1

    Муню

    17.12 2024 в 16:32

    Аха, не се вижда балкон...