Обрат: ЕС дава задна от забраната за коли с двигатели с вътрешно горене

OFFNews 16 декември 2025 в 19:39 2150 4
Двигател с вътрешно горене

Снимка БГНЕС/Архив

Двигател с вътрешно горене

Европейската комисия представи пакет от мерки за автомобилния сектор, сред които отпадането на ефективната забрана за продажба на нови автомобили с двигатели с вътрешно горене от 2035 г. Съгласно настоящите правила на ЕС всички нови автомобили и микробуси от 2035 г. трябва да имат нулеви емисии.

Но съгласно предложението от вторник, емисиите на CO2 трябва да бъдат намалени с 90% от нивата от 2021 г., вместо със 100%, предаде Ройтерс.

Автомобилните производители ще трябва да компенсират разликата, като произвеждат с нисковъглеродна стомана, произведена в ЕС, и чрез използване на синтетични електронни горива и биогорива, като селскостопански отпадъци или използвано олио за готвене.

Следете новините ни в :
Най-важното
Всички новини
Най-четени Най-нови
За писането на коментар е необходима регистрация.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

2252

4

Деспин Митрев

17.12 2025 в 01:16

Тук, подобно на Хитлер бих:

Първо - ги разстрелял!
Второ - разследвал, дали са го направили умишлено!

Но първо разстрела, защото са го заслужили така или иначе!

4261

3

БотоксПутю

16.12 2025 в 23:03

За съжаление със закъснение. Китай му беше през тази за емисиите, имайки за цел да покори света икономически. Тръмп направи същото в предния си мандат. И остана цивилизивана Европа от 0.5 милиарда население срещу 8-10 милиарда останало, дето не му пука за бъдещето на поколението.
Сега Европа ще консумира икономоческите негативите от "зелената" сделка. Кьорав карти не играе.

24373

2

dolivo

16.12 2025 в 20:59

ще им дойде акъла, че издевателстват над бедните, и източват парите среднокласните за скъпи електрички, а тези пари трябва да ги слагат в инвестиции в по-важни индустрии от автомобилно-зелената източвачка.

3095

1

helper68

16.12 2025 в 20:04

Ами ако ша е с олио за готвене, да изкарвам 35 годишния дизеляк от гаража и да го подкарвам, най много връви с триседмично олио от пържена цаца, много го кльопа.. :))))))))))
Малко в кръга на майтапа..

 
X

За пръв път близките на загиналите влязоха в х. Петрохан