Хиляди бразилци се събраха по улиците на град Санта Мария, за да почетат всички 233 загинали в нощен клуб в неделя сутрин.
Бдението премина през целия град. Много от хората бяха облечени в бяло и носеха бели балони с хелий.
В шествието се включиха и близки на загиналите, които носиха снимки на жертвите.
Бдението се събра в близост до дискотеката, където в неделя сутрин смъртта си намериха 233 души.
Там участниците в шествието запазиха минута мълчание и пуснаха балоните си в небето.
При трагедията загинаха 120 мъже и 113 жени, повечето от които – студенти. Мнозинството от жертвите са починали, защото са били стъпкани в паниката.
Десетки души все още са в болница след инцидента.
Пожарът в препълнения клуб избухнал около 2.30 ч., след като искрите от пиротехническо шоу са достигнали до тавана. В този момент в сградата е имало 1500 души, а изходът е бил само един.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни