През последните години няколко души руски персонал са изгонени от централата на НАТО заради твърдения за шпионаж. Това съобщи генералният секретар на алианса Йенс Столтенберг пред германския таблоид „Билд“.
Дадохме си сметка, че те извършват дейности, които в действителност не са дипломатическа работа, а разузнавателна, каза Столтенберг.
Русия закри своето представителство в НАТО през октомври 2021 година.
Виждаме, че руските разузнавателни служби действат в европейски страни от дълги години. Свидетели сме и на опитите им да засилят дейността си, но, разбира се, съюзниците в НАТО наблюдават това много внимателно, каза още Столтенберг в интервюто си за „Билд“.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2100
2
05.04 2024 в 22:27
И да, защо въобще са били назначени ?!
4261
1
05.04 2024 в 22:26
А останалите кога? Чакате разрешение от сатрапа в Кремъл?
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск