Леко земетресение разтърси Ню Йорк в събота вечерта.
Американската геоложка служба съобщи, че трусът е с магнитуд 3,0 по Рихтер, посочи Асошиейтед прес.
Трусът е усетен в предградието Хасбрук Хайтс в Ню Джърси, на по-малко от 13 километра западно от Сентръл парк. Било е на дълбочина около 10 километра.
Жител на нюйоркския квартал Бруклин го описа като много кратко, само леко поклащане за момент.
Въпреки това социалните медии бързо реагираха. Официалният акаунт на Емпайър Стейт Билдинг съобщи в социалната платформа X: "ДОБРЕ СЪМ".
Трусът беше много по-лек от земетресението с магнитуд 4,8 през 2024 г., което удари Тюксбъри, Ню Джърси, малко по-западно от града.
Земетресение с магнитуд 3,0 обикновено не е достатъчно силно, за да причини щети, но толкова леки трусове са сравнително редки в североизточната част на града.
Управлението за извънредни ситуации на Ню Йорк обяви, че няма съобщения за сериозни последици.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
5
1
03.08 2025 в 09:48
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му