Вече седмица жителите на Москва са без мобилен интернет. Това засяга потребителите и на четирите основни мобилни оператора в Русия - МТС, "Билайн", "МегаФон" и "Т2".
Става дума за безпрецедентна ситуация, при която са блокирани плащанията с карти, поръчките на такси, храна, всякакви стоки и услуги. Всеки ден компаниите понасят загуби, достигащи милиарди рубли.
Не навсякъде в центъра на Москва има достъп до безплатни Wi-Fi точки, тъй като собствениците на заведения разчитат не на кабел, а на SIM карти за осигуряване на тези Wi-Fi точки.
Според Кремъл, прекъсванията на мобилния интернет са необходими от съображения за сигурност. Паралелно редица руски медии съобщават, че в момента в Москва не особено успешно се тества въвеждането на "белия списък“ - това са одобрените от властите приложения и сайтове, до които държавата позволява достъп, а останалата част от глобалната мрежа е блокирана или силно ограничена.
Логично през последните дни в Москва нараснаха покупките на вещи, които бяхме позабравили - радиостанции, пейджъри, стационарни телефони и хартиени карти.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
1983
8
20.03 2026 в 23:07
17882
7
18.03 2026 в 10:55
17138
6
14.03 2026 в 11:29
-1243
5
13.03 2026 в 19:11
4000
4
13.03 2026 в 18:01
3661
3
13.03 2026 в 14:36
2985
2
13.03 2026 в 12:00
Форумните копейки няма ли да ни обсяснят тоя феномен? Вовочка, Трициглупав? ;)
7243
1
13.03 2026 в 11:54
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци