Москва заживя в миналото - вече седмица в руската столица няма мобилен интернет

Юлиуш Висожински 13 March 2026 в 11:41 41684 8
Москва без нет

Снимка Getty Images

Москва без интернет

Вече седмица жителите на Москва са без мобилен интернет. Това засяга потребителите и на четирите основни мобилни оператора в Русия - МТС, "Билайн", "МегаФон" и "Т2".

Става дума за безпрецедентна ситуация, при която са блокирани плащанията с карти, поръчките на такси, храна, всякакви стоки и услуги. Всеки ден компаниите понасят загуби, достигащи милиарди рубли.

Не навсякъде в центъра на Москва има достъп до безплатни Wi-Fi точки, тъй като собствениците на заведения разчитат не на кабел, а на SIM карти за осигуряване на тези Wi-Fi точки. 

Според Кремъл, прекъсванията на мобилния интернет са необходими от съображения за сигурност. Паралелно редица руски медии съобщават, че в момента в Москва не особено успешно се тества въвеждането на "белия списък“ - това са одобрените от властите приложения и сайтове, до които държавата позволява достъп, а останалата част от глобалната мрежа е блокирана или силно ограничена.

Логично през последните дни в Москва нараснаха покупките на вещи, които бяхме позабравили - радиостанции, пейджъри, стационарни телефони и хартиени карти.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    1983

    8

    craghack

    20.03 2026 в 23:07

    Аз викам да върнат и опашките по магазините, та връщането към СССР да е пълно.

    17882

    7

    leomesi

    18.03 2026 в 10:55

    Те са си така принципно

    17138

    6

    Окомер

    14.03 2026 в 11:29

    Обратно в 1985 година. Пълна цензура, не на гласноста, не на перестройката. Путин е творение на КГБ и въвежа любимите им методи.

    -1243

    5

    Октим

    13.03 2026 в 19:11

    Защо ЗАживя? Обикновения орк вегетира точно както в Средновековието.

    4000

    4

    куцотопиле

    13.03 2026 в 18:01

    Требе нашите копейки да отидат в русия че по цял ден ронят сълзи и сополи за путин и матушка рус!????

    3661

    3

    Putyo

    13.03 2026 в 14:36

    Ама то така е по план!

    2985

    2

    Джендо Джедев

    13.03 2026 в 12:00

    В Мордор «Жить стало лучше, жить стало веселее!». И, разбира се, все по лучше и веселее будет!

    Форумните копейки няма ли да ни обсяснят тоя феномен? Вовочка, Трициглупав? ;)

    7243

    1

    Пакоджет

    13.03 2026 в 11:54

    сССр обратно в каменната ера!