Колумбийският писател Габриел Гарсия Маркес страда от деменция.
Тревожната вест беше обявена от неговия брат Хайме, съобщава Би Би Си.
Хайме Гарсия Маркес заяви пред студенти на лекция в Картахена, че 85-годишният му брат често му се обажда по телефона и му задава основни въпроси.
„Понякога той има проблеми с паметта си. Понякога плача, защото чувствам, че го губя”, сподели Хайме.
В момента писателят живее в Мексико и много рядко има срещи с читатели.
Хайме Гарсия Маркес твърди още, че неговият брат вече не се занимава с писателска работа.
През май тази година мистификация в Twitter погреба класика на магическия реализъм Габриел Гарсия Маркес.
Вестта за мнимата му смърт дойде от фалшив профил в Twitter на италианския семиотик Умберто Еко.
В продължение на няколко часа хиляди потребители в социалните мрежи разпространиха „трагичната новина“, без да обърнат внимание, че е твърде подозрително световно известен интелектуалец като Еко да има едва 337 последователи в Twitter.
Колумбийски медии опровергаха мистификацията с чувство за хумор – „писателят все още е много жив“.
Следете новините ни в :


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни