
Френският президент Еманюел Макрон назначи Кристоф Лерибо за нов директор на Лувъра, предаде Ройтерс.
Лерибо е бил досегашен ръководител на Версайския дворец.
Той поема поста от Лоранс де Кар, която подаде оставка на 24 февруари - четири месеца след обира в най-посещавания музей в света.
Лерибо, който е на 62 години, ще трябва да „обезпечи сигурността, да модернизира и да доведе до успешен край проекта „Лувърът – Нов ренесанс". Той е завършил история на изкуството. Лерибо застана начело на Версайския дворец от февруари 2024 г. Преди това той е ръководил парижките музеи „Орсе" и „Оранжери".
„Обирът на века“ беше извършен на 19 октомври м.г. Тогава престъпниците бяха заснети как за броени минути открадват кралски бижута с помощта на обикновена товарна платформа в центъра на Париж.
Следете новините ни в :

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-1338
1
25.02 2026 в 22:47
Русия официално обяви, че е отзовала посланика си във Великобритания
Ден 530: Лакти горе! Ръкавиците долу! Канадските дневници на Райна Александрова
Русия официално обяви, че е отзовала посланика си във Великобритания
Канада налага ответни мита на американските стоки
Кметът на Благоевград очаква трето дете