
Свързаното с войната извънредно положение в Унгария, обявено преди 4. при бившия премиер Виктор Орбан, официално приключва днес, написа във Фейсбук сегашният министър-председател на страната Петер Мадяр, цитиран от националната новинарска агенция МТИ и БТА.
„Така се сбогуваме и с 6 г. управление чрез укази. Завръщаме се към нормалността“, посочи Мадяр.
Орбан за първи път обяви извънредно положение на 24 май 2022 г. заради войната между Русия и Украйна, като парламентът го удължи неколкократно, за последно – считано до вчера.
След победата на партия ТИСА на парламентарните избори в Унгария на 12 април Мадяр първоначално искаше последно удължаване на положението до 31 май, за да се даде време за правни корекции. Вместо това на 9 май парламентът прие нов закон, с който извънредните постановления се превърнаха в постоянно законодателство, което ще влезе в сила след отменянето на извънредното положение.
През последните 4 г. в рамките на извънредното положение бяха издадени повече от 170 правителствени указа. Новият закон, влизащ в сила на днес, формализира въпросните мерки.
Следете новините ни в :

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Гавра с момче, заснета и качена във Фейсбук, вдигна накрак институциите в Радомир
Зеленски е шести по доверие. Преди него са генералите му
Зеленски е шести по доверие. Преди него са генералите му
Зеленски е шести по доверие. Преди него са генералите му