В близост до Запорожката атомна електроцентрала, окупирана от руските войски, са поставени мини. Това са констатирали експерти от Международната агенция за атомна енергия, съобщиха ДПА и БТА.
В изявление агенцията съобщава, че по време на инспекцията в неделя екипът ѝ е видял "няколко мини, разположени в буферната зона между вътрешните и външните бариери на обекта". Те са били в зона с ограничен достъп, недостъпна за персонала на централата.
Екипът не е забелязал нито едно от устройствата "в рамките на вътрешния периметър на обекта".
"Наличието на такива експлозиви на площадката е несъвместимо със стандартите за безопасност и създава допълнителен психологически натиск върху персонала на централата, се подчертава в текста.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2985
1
25.07 2023 в 07:41
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му