Системите за следене на ядрени материали в съоръженията за радиоактивни отпадъци в Чернобил в Украйна, които бяха превзети от руски сили миналия месец, са спрели да предават данни към надзорния орган на ООН за ядрена безопасност.
Това съобщи Ройтерс, като се позовава на Международната агенция за атомна енергия (МААЕ).
"Генералният директор... посочи, че контактът със системите за следене на предпазните мерки, инсталирани в Чернобилската АЕЦ, е бил изгубен", се казва в изявление на МААЕ.
Агенцията използва предпазните мерки, за да следи състоянието на ядрените материали в избухналата през 1986 г. атомна централа.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел