Британското министерство на финансите обсъжда с най-големите частни банки и компании за управлението на активите възможността да се увеличат данъците за богатите граждани, съобщава БНР.
Обмисля се и възможността да се привлекат състоятелните британци да предоставят средства за държавните пакети с помощи заради ситуацията с коронавируса.
Така министерството смята да попълни изтощената държавна хазна.
Икономисти смятат, че правителството може да вдигне данъка върху спестяванията, прираста на капитала, на имущество или ДДС.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел