Лондон обмисля по-високи данъци за богатите британци

OFFNews 13 June 2020 в 11:50 2464 0
Лондон обмисля по-високи данъци за богатите британци

Британското министерство на финансите обсъжда с най-големите частни банки и компании за управлението на активите възможността да се увеличат данъците за богатите граждани, съобщава БНР.

Обмисля се и възможността да се привлекат състоятелните британци да предоставят средства за държавните пакети с помощи заради ситуацията с коронавируса.

Така министерството смята да попълни изтощената държавна хазна.

Икономисти смятат, че правителството може да вдигне данъка върху спестяванията, прираста на капитала, на имущество или ДДС.

    Най-важното
    Всички новини
    X

    Политическата криза ни направи по-богати, причините са две