70 ветерани от социален дом в американския щат Масачузетс починаха, след като са се заразили с коронавирус, съобщиха властите. Взривът е най-смъртоносният от дълго време в приют в САЩ, коментира Би Би Си.
Медицинска сестра там твърди, че липсата на достатъчно персонал е допринесла за разпространението на болестта, тъй като едни и същи служители са обслужвали всички звена.
Повече от 1 милион са потвърдените случаи на заразени от коронавирус - повече от всяка друга страна.
Социалните домове в САЩ и в други държави по света са тежко засегнати от пандемията.
Властите разследват дали ветераните в Дома на войника в Холиок - държавна структура, изградена след Втората световна война, която включва и болница с 247 легла - са получавали подходящите медицински грижи. На практика починалите са близо 30% от обитателите на дома.
Ръководителят му Бенет Уолш е отстранен временно, докато тече разследването. Уолш твърди, че властите в щата са били информирани за недостига на персонал, както и за взрива от Covid-19. Той отхвърля обвиненията, че е допуснал грешки при управлението на дома, нарича ги "абсурдни".
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни