Кокаин за над 200 млн. лири е открит в британско пристанище

OFFNews 11 август 2026 в 08:58 178 0
кокаин

Снимка Скрийншот

Кокаин в пратка с банани

Кокаин на стойност над 200 милиона британски лири (близо 270 милиона долара) е бил открит, скрит в кашони с банани на британско пристанище, предаде ДПА.

Националната агенция за борба с престъпността съобщи, че граничните власти са конфискували пратката от 2,9 тона в пристанището Лондон Гетъуей в Есекс миналия четвъртък. Пратката, с приблизителна стойност от 232 милиона британски лири, е била скрита сред товар от банани, доставени от Южна Америка.

Деветима мъже са били арестувани, а по-късно са освободени под гаранция.

През февруари 2024 г. близо шест тона кокаин бяха открити в контейнер на пристанището в Саутхемптън, скрити сред товар от банани от Южна Америка.

През октомври 2025 г. британското министерство на вътрешните работи съобщи, че през лятото в страната са били конфискувани наркотици на стойност над 1 милиард британски лири.

Следете новините ни в :
Най-важното
Всички новини
Най-четени Най-нови
X

И Хитлер мислеше Крим за свой. История на войните за полуострова