
Кметът на Москва Сергей Собянин обяви днес дните от 15 до 18 юни за неработни за жителите на града. Мерките са във връзка с ръста на заразените с COVID-19, предаде БТА.
Решението не се отнася до организациите, които поддържат градската инфраструктура, силовите ведомства и стратегическите предприятия.
Собянин препоръча на московчани, особено на по-възрастните, да си стоят у дома през цялата следваща седмица. Той прикани още жителите на града да се ваксинират възможно най-бързо. Извънредната "ваканция" няма да се отрази на заплатите на работещите, тъй като допълнителните почивни дни ще са платени.
Днес Русия съобщи, че за изминалото денонощие са регистрирани 13 510 нови случая на коронавирус.
Сред регистрираните новозаразени 6701 са в Москва. Това е и най-големият брой заразени от началото на годината. През последната седмица увеличаването на новите случаи на дневна база в цялата страна е 47 на сто.
Днес президентът на Русия Владимир Путин съобщи, че вече 18 милиона души са ваксинирани срещу COVID-19, при население от 144 млн. души.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Тръмп говорил с Путин: Има ''много голям шанс'' войната да приключи
Тръмп говорил с Путин: Има ''много голям шанс'' войната да приключи
Администрацията на Тръмп моли Европа за яйца
Тръмп говорил с Путин: Има ''много голям шанс'' войната да приключи