Клип ''Как да убием Мелания'' се върти в Иран. Американските тайни служби разследват

Във видеото има и заплаха срещу живота на сина на Доналд Тръмп и Мелания - Барън

OFFNews 28 юли 2026 в 16:42 795 0
Стопкадър от клип - Х

Снимка Х

Стопкадър от иранския клип

Американските тайни служби разследват тревожно видео, публикувано в Иран, в което се отправят заплахи както срещу Мелания Тръмп, така и срещу Барън Тръмп, предадоха световните медии.

Клипът, озаглавен „Къде да убием Мелания“, показва симулация на кортежа на първата дама, движещ се по улиците на Ню Йорк, и призовава „бойците за свобода“ да предприемат действия срещу нея. Той завършва със зловеща заплаха срещу 20-годишния син на Тръмп: „Барън Тръмп, чакай ни!“ ​

Клипът беше споделен в понеделник от информационната агенция „Тасним“, която се свързва с Иранската ислямска революционна гвардия. ​

Говорителят на Сикрет Сървис Нейт Херинг потвърди пред „Нюзуик“, че агенцията е запозната с видеото. Той добави, че агенцията разследва всичко, което може да бъде възприето като заплаха към лицата, които охраняват.

Видеото не е първата заплаха срещу семейството на Тръмп на фона на продължаващия конфликт между САЩ и Иран. През юли на площад „Палестина“ в Техеран беше забелязан билборд, на който бяха изобразени портрети на Тръмп, Мелания и няколко от децата на президента над ковчези, покрити с американски знамена, отбелязва британското издание "Индипендънт".​

Друг билборд, изобразяващ тялото на Тръмп в отворен ковчег, бе забелязан в центъра на Техеран по-рано този месец. 

Същевременно в Машхад се вееха транспаранти с надпис: „Ще убием Тръмп“ преди погребението на бившия върховен лидер на Иран Али Хаменеи, който загина при американо-израелски въздушен удар в първия ден на войната.

Следете новините ни в :
Най-важното
Всички новини
Най-четени Най-нови
X

За пръв път близките на загиналите влязоха в х. Петрохан