Лидерът на Северна Корея Ким Чен-ун призова въоръжените сили на страната да се подготвят за война. Той проследи преди ден комбинирани тактически учения на силите за специални операции и танкови подразделения, предаде южнокорейската агенция Йонхап, цитирана от БТА.
"Нашите революционни въоръжени сили сега отговарят за не малко фронтове, но най-важният сред тях е антиимпериалистическият класов фронт и извършването на пълна подготовка за война е най-ключовата задача", е заявил Ким според КЦТА.
Изглежда, че Ким е изтъкнал концепцията за антиимпериалистическия класов фронт, за да оправдае разполагането на севернокорейски войски в Русия в подкрепа на водената от Москва война срещу Украйна.
Снимки, разпространени от държавните медии, показват севернокорейски войници в камуфлажни костюми, които управляват дронове. По-рано южнокорейската шпионска агенция заяви, че е открила признаци за това, че севернокорейските войски, разположени в Русия, се учат от руските сили на операции с дронове и тактика.
Миналия месец Северна Корея призна, че е изпратила войски в Русия, за да се бият срещу украинските сили.
























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-2190
4
16.05 2025 в 00:26
Това е нещо като "евроатлантическите ценности".
Ползва се във всяко второ изречение като пълнеж.
От категорията- копеле,майна и съвременното - чуек, брат.
Накратко ала бала :)
6764
3
14.05 2025 в 12:35
За каква революция става въпрос, чудя се...
2970
2
14.05 2025 в 11:11
85
1
14.05 2025 в 09:13
Кремъл щастлив, че Тръмп не го смята вече за пряка заплаха
София е в топ 5 за евтин туризъм на канадски портал
Манол Глишев: Днешните протестиращи са хора, които не се задоволяват с малко (видео)
Ню Йорк Таймс: Зеленски отслаби надзорниците в държавните компании и създаде условия за корупция
Прогноза за 2026 г.: Путин напада Европа, а Китай - Тайван