Севернокорейският лидер Ким Чен-ун и баща му Ким Чен-ир са използвали бразилски паспорти, за да кандидатстват за визи, за да посетят западни държави през 90-те години на миналия век, съобщи Ройтерс, позовавайки се на петима висшестоящи източника от сили за сигурност в Западна Европа.
Известно е, че управляващото семейство в Северна Корея използва документи за пътуване, издадени под фалшиви имена, но конкретните примери са много малко.
Ройтерс показва фотокопия на бразилски паспорти, издадени на Ким Чен-ун и баща му, под чужди имена. В паспортите са използвани снимки на двамата с имената Josef Pwag и Ijong Tchoi.

Паспортите са издадени от посолството на Бразилия в Прага и са били валидни от 26 февруари 1996 г. до 25 февруари 2006 г.
"Това показва желанието на семейството за пътуване и подсигуряване на възможност да избягат от държавата", обясняват източниците.
Източник от Бразилия, поискал анонимност, обяснява, че двата документа са легитимни.
Четирима други източници потвърждават, че паспортите са използвани за кандидатстване за визи в поне две западни страни. Не е ясно дали по тези документи са издадени визи.
Паспортите може да са използвани също така за пътуване до Бразилия, Япония и Хонконг.
Посолството на Северна Корея в Бразилия е отказало коментар по въпроса. Външното министерство на Бразилия пък обяви, че е започнало разследване по въпроса.
Японски вестник съобщи през 2011 г., че Ким Чен-ун е посетил Токио като дете през 1991 г. с бразилски паспорт.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
11624
3
01.03 2018 в 09:45
Ти що не отидеш да побереш малко ? :D Чудя се, дали сами си вярвате колко сте прости ?
Как един човек не избяга в КНДР ?
13304
2
01.03 2018 в 00:15
Русия ще внася бензин, разрешава и продажбата на нискокачествено гориво
ГЕРБ ще съдят Демерджиев за изказването му, че Борисов стои зад фирмите за мантинели
Съдбата на Путин според Forbes: Екзекуция ала Чаушеску или показен процес
Полицай за 12-годишното момиче от магистрала 'Струма': Това дете е родено герой
Загиналите в Кипър българчета били повече от 3 часа заключени в колата
Владимир Кличко: Благодаря на България, че ни подкрепи с муниции и енергия
Тръмп заплаши бензиностанциите: Намалете цените веднага или ще имате сериозни проблеми