Болни от COVID-19 и карантирани с коронавирус гласуваха в секциите на местните избори в Каталуния вчера.
За тях бе осигурен зелен коридор в последния час преди края на изборния ден - от 19 до 20 часа. Членовете на избирателните комисии пък е трябвало да бъдат с маски, ръкавици и защитно облекло.
Избирателните секции обаче са били почти празни по това време в сравнение с останалат част от деня на вота, твърди Ройтерс.

Бившият здравен министър на страната Салвадор Иля излиза начело с над 23% от гласовете и печели 33 от общо 135-те места в каталунския парламент, сепаратистките партии обаче увеличават абсолютното си мнозинство, съобщи БТА.

Снимки: АП/БТА
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец