Израелското министерство на транспорта и националната пътна компания "Нетивей Израел" въвеждат безплатна Пътна помощ в държавата. Бригади със специализирани автомобили ще помагат на водачи, чиито коли са аварирали, предаде израелската ТВ 9.
По този начин ще се намали броят на колите, които при повреда създават пречки за трафика и са предпоставка за пътно-транспортни произшествия или опасни ситуации, коментира министърът на транспорта Израел Кац.
Повече от 20 фирми са подали заявка за участие в конкурса за Пътна помощ. На първия етап сервизните коли ще са 10. Те ще патрулират по междуградските пътища и ще са в постоянна връзка с диспечерския център. Освен техническа помощ като смяна на колела и дребни ремонти, механиците от сервизите на колела ще бъдат обучени да дават и медицинска помощ на нуждаещите се шофьори. Времето за реакция след сигнал ще бъде няколко минути. Проектът предвижда сервизните автомобили да са оборудвани по последна дума на техниката.
Две такива машини вече патрулират по шосе № 1 и са помогнали на хиляди шофьори.
Следете новините ни в :

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
23.02 2016 в 21:07
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
23.02 2016 в 17:55
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
23.02 2016 в 13:22
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Радев плаши с руски ядрен удар срещу Украйна
Радев започва да ядосва ЕС: Пари ли искате? Помагате да умират украинци
ЕК поля със студен душ политическия ентусиазъм за реформите в България
Електроцентрала в Кувейт гори след иранска атака
Ако сте чужд инвеститор, бихте ли заложили на България?
Тагарев: Радев върви с бързи крачки срещу националния интерес
Ако сте чужд инвеститор, бихте ли заложили на България?