Иранската отбрана се похвали, че е създала най-голямата бомба, правена досега и я нарече "бащата на всички бомби".
Бомбата е неядрена и тежи близо 10 т, съобщи иранската телевизия Прес ТВ.
„По поръчка на Въздушнокосмическите сили отбранителната промишленост създаде бомба, тежаща десет тона. Бомбите са готови и могат да се хвърлят от самолети „Ил” и са способни да причинят огромни разрушения”, заяви командващият Въздушнокосмическите сили на Корпуса на гвардейците на ислямската революция, ген. Амир Али Хаджизаде.
"Баща на всички бомби" е по аналогия на американската „Майка на всички бомби” – 9,5-тонната Джи Би Ю-43(GBU-43), с който през април американската армия нанесе удар по подземен комплекс в афганистанската провинция Нангархар, използван от „Ислямска държава”.
Иранската бомба била с 300 кг по-тежка от американската – 9,8 т.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
35235
1
17.09 2017 в 14:20
Поздрав!
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други