Индия избра първия си транссексуален кмет

ОFFNews 05 January 2015 в 12:51 4949 2
Индия избра първия си транссексуален кмет
Мадху Кинар

Първият транссексуален кмет в Индия бе избран по време на местен вот в щата Чхатисгарх, съобщи британският Индипендънт.

Независимата кандидатка Мадху Кинар победи своя опонент с 4357 гласа на избори на 4 януари.

35-годишната Кинар е спонсорирала кампанията си като е пяла и танцувала във влакове през 2014-та.

"Получих много голяма подкрепа, когато реших да се кандидатирам и отново само заради помощта на хората станах кмет", коментира Кинар.

Победата е историческа за ЛГБТ общността в района. Въпреки това обаче, в Индия хомосексуалността е престъпление, но само ако сте заловен по време на сексуален акт.

Миналата година властта в Индия "узакони" транссексуалните официално като "трети пол". Три месеца по-късно индийски телевизионен канал назначи и първия трансексуален водещ.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    С раздаване на пари раждаемост не се подобрява