Руският олигарх и бивш близък до Путин Михаил Ходорковски, който сега живее в изгнание в Германия, се присмя на руския президент заради спрените доставки на руски газ за България.
Според него замисленият като гениален ход как София ще остане без синьо гориво заради зависимостта си от доставките от Москва е претърпял пълен крах.
Ето какво написа Ходорковски в Туитър:
1. Настояваш българите да плащат в рубли, въпреки че договорът им е в евро.
2. Те отказват.
3. Спираш им газа.
4. България се договаря за доставки на газ от САЩ на цени, по-ниски от тези на Газпром.
5. Българите се възхищават от поредната "гениална" многоходовка на Путин.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3440
9
17.05 2022 в 13:30
-1243
8
17.05 2022 в 12:50
4900
7
17.05 2022 в 09:23
Доста хора :) А и мнението си струва да се чуе. Просто пазарни отношения, които матушката ти няма да има близките 80-100 години. Марш към масква, мурзилко.
-2910
6
16.05 2022 в 23:26
3900
5
16.05 2022 в 19:13
2878
4
16.05 2022 в 18:11
-4089
3
16.05 2022 в 17:58
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
1505
2
16.05 2022 в 16:27
4010
1
16.05 2022 в 15:03
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци