"Хамас" предаде на Червения кръст в град Хан Юнис, Ивицата Газа, и третия израелски заложник, който беше предвиден за освобождаване за днес, съобщава БТА.
Това е 65-годишният Кит Сигъл, който има израелско и американско гражданство.
Преди него по-рано тази сутрин бяха освободени Офер Калдерон (на 54 години) и Ярден Бибас (35). Калдерон има и френски паспорт.
Заедно с Ярден Бибас в Газа бяха отвлечени съпругата му Шири и синовете му Кфир, тогава на девет месеца, и Ариел - на 4 години към 7 октомври 2023 г. Появи се информация, че те са загинали при израелска бомбардировка, но вчера "Хамас" не спомена нищо за участта им, уточнява Ройтерс.
Според постигната договорка - в замяна на тримата освободени днес - Израел трябва да пусне на свобода около 90 палестински затворници.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец